Dobre ubrania nie muszą być drogie

asian-413123_640

Kobiety kochają zakupy. To niemalże filozofia życia. Nie musimy nawet wydawać majątku w centrum handlowym, żeby poczuć się dobrze. Wystarczy nam możliwość buszowania w sklepie w poszukiwaniu ubrań, które nas urzekną i które uznamy za wymarzone dla nas.

Jeżeli mam być jednak całkowicie szczera, to muszę przyznać, że już od jakiegoś czasu unikam klasycznych sieciówek. Trudno jest w nich znaleźć prawdziwą perełkę, która zachwyciłaby mnie od A do Z, bo prawda jest taka, że szukanie ubrań, które będą na mnie dobrze leżały i będą wykonane z dobrych jakościowo materiałów oraz z dbałością o piękne wykończenie, to jak szukanie igły w stogu siana. Ubrania oferowane w sieciówkach niestety są coraz gorszej jakości. Ciuchy w tych sklepach są banalne i wg mnie niektóre z nich są zwyczajnie niewarte swojej ceny, zwłaszcza że większość ma metkę z informacją: „made in China”. Postanowiłam, że nie chcę wspierać niewolniczej pracy miliona dzieci, które zamiast cieszyć się beztroskim dzieciństwem, pracują od rana do wieczora w fabrykach, dlatego nie kupuję już ubrań od znanych, masowych producentów.

W zastępstwie wybrałam ubrania włoskie, które są świetne gatunkowo, a wcale nie są drogie. Decyzja o tej zmianie zrewolucjonizowała moją szafę, ale nie żałuję, bo dzięki temu mogłam ukształtować i udoskonalić swój styl. Jestem oryginalna i niepowtarzalna i nie boję się już, że spełni się mój senny koszmar i koleżanka przyjdzie do pracy w tej samej bluzce co ja. Jest jeszcze jedna zaleta włoskich ubrań, która ma dla mnie ogromne znaczenie – jakość materiałów, z których są uszyte. Dla każdej z nas to, co mamy na sobie to nasza druga skóra, a mnie szczególnie zależy na tym, aby czuć się w niej dobrze. Komfort jest przecież równie ważny jak wygląd. Być może wyda Wam się to fanaberią, ale jestem pewna, że jeśli choć raz porównacie odzież z sieciówki z odzieżą włoską, już nigdy nie wrócicie do tej pierwszej. Tym bardziej, że jak wspominałam, ceny są podobne.

A Wy dziewczyny ubrania jakich marek macie w swojej szafie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>