Wiosenna Moda.

2015-03-22_133925

  Moda wiosenna powinna oddawać charakter pory roku, w której obowiązuje, a więc budzenie się do życia i radość.

  Obserwując coroczne pomysły projektantów odzieży przekonujemy się, że każdy z nich ma tę prawidłowość na uwadze tworząc swoje kolekcje ubrań wiosennych. Jest w nich zawsze coś z wiosny, czyli radość, energia, wiatr i odrobinę ekscentryzmu. Ubrania są wygodne, zwiewne i poruszające się podczas chodzenia w nich.

  Wraz z ociepleniem się temperatury na zewnątrz mieszkań skracane są spódnice i sukienki i dzieje się tak chyba co roku, więc możemy to zjawisko już nazwać tradycją. Każda wiosenna sukienka swoją długością nie przekracza kolan, a spódniczki zbliżają się do długości mini, a więc do połowy uda.

  W tym roku zauważyliśmy na wybiegach mody wiele spódnic uszytych z klosza materiału, czyli materiał cięty po linii koła.

  Przez wiele lat nie widywaliśmy tak skrojonych spódnic u kobiet europejskich miast. Po swojej karierze w latach 80-tych, spódnice z klosza zniknęły całkowicie na około 20 lat. Wykroje te zostały odnalezione w tym roku i pojawiły się w katalogach mody 2015 roku. Ten wygodny w użytkowaniu i zawsze elegancki model spódnic znajduje wiele fanek, więc możemy spodziewać się rozkwitu tej mody wokół nas w tym roku.

  Spódnica z klosza będąc dość obszernym ubiorem wymaga noszenia jej do obcisłej góry, a więc przyległe i powściągliwe bluzki najlepiej się prezentują obok niej. Elastyczny, czarny golf lub przyległa, zapinana na guziki bluzka z kołnierzem, nie rywalizują z rzucającą się w oczy spódnicą, która ma pierwszorzędne znaczenie w całym komplecie. Także okrycie wierzchnie powinno być rozmiarami dostosowane do obszernego dołu ubioru, a więc kurtka lub sweter nie dłuższy niż do pasa, z wąskimi ramionami i rękawami, zapinany na ciasno. Cała górna część odzieży powinna być przylegająca do ciała i w neutralnych kolorach, co uświadamia szczupłą figurę osoby w szerokiej spódnicy poszerzającej sylwetkę na wysokości bioder. Obuwie najodpowiedniejsze do tak skomponowanej odzieży, to  buty na bardzo wysokich obcasach, które wydłużą nogi o dobre 10 cm. Polecamy szeroki i stabilny obcas, który zniesie wysokość buta i będzie wygodny dla przeciętnych kobiet. Polecane przez kreatorów mody torebki w tym roku mają niewielkie rozmiary i idealnie pasują do wiosennego zestawu ubrań.

One comment on “Wiosenna Moda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>